Pansport Forum                                                            
User Info
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrujte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?
Januar 20, 2017, 12:41:14 am

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i trajanjem prijave
Traži:     Napredno pretraživanje
News Box
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU

Key Stats
326341 Postova 10641 Tema 19498 Članova
Najnoviji Član: ToporkSexy
Forum Pomoć Traži Prijava Registracija
Pansport Forum  |  Saveti lekara  |  Sportske povrede (Moderator: Ognjen Pedja Tutorov)  |  Skljocanje lakta i ramena (iritacije bez bola) « natrag napred »
 Str: 1 [2] 3 Dolje Ispis
Autor Tema: Skljocanje lakta i ramena (iritacije bez bola)  (Poseta: 1218 )
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

dr med, MSc Sport med fizikoth, spec sport med

« Odgovor #19 : Jun 27, 2016, 08:56:04 am »

i ovo istezanje za  triceps i lakat....
Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #18 : Jun 27, 2016, 08:50:43 am »

ovo istezanje treba da radiš (lakat, podlaktica, rame)
Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #17 : Jun 27, 2016, 08:45:11 am »

ovo je drugo istezanje koje treba da radiš - za podlaktice
Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #16 : Jun 27, 2016, 08:37:59 am »

posle vežbi koje sam ti dao radi istezanja - prvo je za rame
Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #15 : Jun 26, 2016, 11:02:55 pm »

druga vežba za podlaktice
(10-15 ponavljanja, 3 serije, po vežbi)
« Zadnja izmjena: Jun 26, 2016, 11:12:23 pm Ognjen Pedja Tutorov » Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #14 : Jun 26, 2016, 08:23:59 pm »

ovo su vežbe za podlaktice - sa bučicama, 1-12 ponavljanja, 3 serije po vežbi...
Evidentirano

Jovan9797
Član početnik
*

« Odgovor #13 : Jun 26, 2016, 06:55:53 pm »

Ovako glasi klinicki nalaz od ortopeda:U predjelu lijevog medijalnog epikondila humerusa palpra se n. ulnris koji pri pokretima fleksije luksira iz salcusa. Pri trnjenju i slabosti sake javiti se zbog op. zahvata. Meni rijetko kad trne zadnja dva prsta,bas rijetko. I mogu li epikondili zadebljati kad se zavrsi okostavanje i onemoguciti ovo preskakanje? Volio bih kad bih mogao ovim vjezbama da to rijesim,bio bih uporan. Izvinjavam se al stalo mi je da rijesim ovaj problem.
Evidentirano
Jovan9797
Član početnik
*

« Odgovor #12 : Jun 26, 2016, 03:01:48 pm »

Super. Ali mene lakat skljoca 2 godine naravno nikad nisam se posvetio toliko istezanju nego sam ga iritirao sa vjezbama. Po vama koliko vremenski vjezbanja bi trebalo da rijesim taj problem. Kada bih radio svaki dan Smiley na to mislim,da li mogao za 2-3 mjeseca da vidim promjene? Smiley
Evidentirano
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #11 : Jun 26, 2016, 02:32:27 pm »

možeš raditi i ove vežbe sa nevelikim težinama (60%RM - maksimum), 10-12 ponavljanja, 3 serije...
Evidentirano

Jovan9797
Član početnik
*

« Odgovor #10 : Jun 26, 2016, 02:32:18 pm »

Super...A za lakat samo da radim ova istezanja? Koliko je dovoljno puta u toku dana da se istezem i je li dovoljno po 5 serija istezanja za jednu vezbu na primer i da drzim 40 sekundi u toj tacki pa onda da ga produbim cenat dva pa onda opet da drzim 40 sekundi? Jasnije koliko je dovoljno serija odraditi istezanja?
Evidentirano
Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #9 : Jun 26, 2016, 02:28:02 pm »

za jačanje ramena radio ove vežbe sa 4/6/8kg... bez velikog naprezanja, 10-12 ponavljanja, 3 serije...
Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #8 : Jun 26, 2016, 02:21:41 pm »

Mislio sam na razboj pod 90 stepeni (propadanja za triceps) cim se spustim ispod ono mi skljocne. Medjutim ove vjezbe istezanja sto si naveo bas sam slabo radio... Smiley A sto se teretane tice na primer bendz sam mogao da radim ali potisak sa cela za triceps bas iritira i ti neki slicni pokreti gde se ruka savija vise od 90 stepeni. Da li mogu pomoci ove vezbe istezanja kod ovog problema?
propadanja, vratila, zgibove bi trebalo da izbegavaš nekoliko nedelja, dok ne rešiš problem sa "škljocanjem"...
- takodje, benč, potiske... ne bi trebalo da radiš (sa većim težinama/šipkom) dok ne rešiš problem sa "škljocanjem"...
Evidentirano

Ognjen Pedja Tutorov
Moderator
Top poster

« Odgovor #7 : Jun 26, 2016, 02:18:59 pm »

A u prednjem ramenu kao da mi preskoci nesto ali samo kada podignem lakat ispred sebe i on dodje u visini brade,kao da mi preskoci tetiva u prednjem dijelu ramena. Kada radim kruzno zagrijavanje za ramena a posebno unazad desava se i pri tom pokretu da skljoca. Koliko sam zakljucio,da li je to posledica zategnutosti tetiva rotatora i potrebna su istezanja kao i za lakat? Da li se istezanjem mogu rijesiti ova skljocanja na ramenu i laktu ?A ako moze,preporucite mi vjezbe koje su najbolje za to. Smiley
tako je istezanja po programu + modifikovan program vežbi u prelaznom periodu će rešiti taj problem...
sa postizanjem fleksibilnosti (elastičnosti) tih tetiva, trebalo bi da škljocanje prodje/nestane...
Evidentirano

Jovan9797
Član početnik
*

« Odgovor #6 : Jun 24, 2016, 08:42:54 am »

A u prednjem ramenu kao da mi preskoci nesto ali samo kada podignem lakat ispred sebe i on dodje u visini brade,kao da mi preskoci tetiva u prednjem dijelu ramena. Kada radim kruzno zagrijavanje za ramena a posebno unazad desava se i pri tom pokretu da skljoca. Koliko sam zakljucio,da li je to posledica zategnutosti tetiva rotatora i potrebna su istezanja kao i za lakat? Da li se istezanjem mogu rijesiti ova skljocanja na ramenu i laktu ?A ako moze,preporucite mi vjezbe koje su najbolje za to. Smiley
Evidentirano
Jovan9797
Član početnik
*

« Odgovor #5 : Jun 22, 2016, 01:09:24 pm »

Mislio sam na razboj pod 90 stepeni (propadanja za triceps) cim se spustim ispod ono mi skljocne. Medjutim ove vjezbe istezanja sto si naveo bas sam slabo radio... Smiley A sto se teretane tice na primer bendz sam mogao da radim ali potisak sa cela za triceps bas iritira i ti neki slicni pokreti gde se ruka savija vise od 90 stepeni. Da li mogu pomoci ove vezbe istezanja kod ovog problema?
Evidentirano
 Str: 1 [2] 3 Gore Ispis 
« natrag napred »
Skoči na:  

Pansport Forum | Powered by SMF 1.1.18. © 2005, Simple Machines. All Rights Reserved.
Theme by Nesianstyles | Buttons by Andrea
Stranica je generirana za 0.063 sekundi uz 19 upita.