Ne zaboravimo da jabuka sadrži dosta rastvorljivih vlakana; tako na primer jabuka srednje veličine sadrži čak 5 g, što je oko 20% ukupnih dnevnih potreba. Upravo zahvaljujući tom svojstvu, s jabukom nema zastoja varenja (zatvora, opstipacije). I još nešto; što više vlakana, niži je nivo inzulina u krvi, a time i manja glad. Inzulin je neprijatelj onih koji mršave pa važi pravilo što niže, to bolje.
Jabuka sadrži kvercetin i lutein u tako povoljnim količinama da su istraživanja obavljena na 9 959 pacijenata dala neverovatno povoljne rezultate. Jabuka štiti od raka pluća, tj. pacijenti koji su konzumirali pet jabuka dnevno obolevali su u odnosu na kontrolnu grupu za oko 50% manje. Važno je napomenuti da se radilo o crvenim i žutim, a ne zelenim jabukama.
Jabuka je najbolja sirova i neoguljena jer se najvredniji sastojci nalaze se ispod kore ili u samoj kori (vlaknasta struktura je u kori) pa guliti jabuku pre konzumiranja znači isto što i baciti čokoladu, a pojesti papir u koji je umotana. Druga je stvar dobro oprana kora tako da se skinu eventualni ostaci sredstava za prskanje.


